Příprava přechodu na nový publikační systém – tvorba nového webu
Autor: ME/CFS.cz <me-cfs(at)seznam.cz>, Tma: Aktivity v r.2015, Vydno dne: 05. 03. 2015

Náhled nového webu

Vážení čtenáři,

z bloku Novinky víte o naší dlouhodobé práci na tvorbě nového webu. Tento technický úkol se v průběhu řešení ukázal obtížnější, než se očekávalo. Převedení veškerého obsahu starých stránek včetně zachování komentářů k článkům, dalších podrobností a tisíců vzájemných prolinků je náročný úkol i pro zkušeného specialistu. O průběhu procesu vás budeme souhrnně informovat na této stránce.

Informace o přechodu na nový publikační systém:

30. 11. 2013

Systém pro vkládání komentářů k článkům je mimo provoz z důvodu napadení komentářovými roboty (=počítačové programy, které prochází webové stránky a vkládají velké množství nežádoucího obsahu). Roboti vloží i několik set či tisíc záznamů denně, a nemáme kapacitu je odstraňovat. Jakmile bude systém upraven, komentáře opět zprovozníme.

18. 2. 2014

Systém pro vkládání komentářů je nadále mimo provoz. Výstupem z odborné konzultace je doporučení přejít na nový publikační systém, protože stávající publikační systém, na kterém běží náš web (Phprs), už jeho tvůrci léta nevyvíjejí a přestal vyhovovat současným požadavkům. Přechod na nový systém nějakou dobu potrvá – závisí na časových možnostech dobrovolníků. Do té doby děkujeme za pochopení nefunkčnosti vkládání komentářů. (Nicméně na kvalitě článků se tímto nic nemění.)

14. 4. 2014

Nejpozději do konce srpna 2014 uskutečníme plánovaný přechod na nový publikační systém - stávající sy nevyhovuje současným požadavkům, bylo by neefektivní jej upravovat. Do té doby děkujeme za pochopení technických potíží, které se mohou na stránkách vyskytovat.

6. 5. 2014

Poskytovatel bezplatného hostingu upgraduje server, což pro nás znamená zařídit přenos starých stránek na nový server. Přesun způsobuje mnoho technických problémů, které se objevují na stránkách. Velmi děkujeme za skvělou technickou podporu, protože vzhledem k technické zastaralosti webovek je jejich rozchození na novém moderním serveru zázrakem zlatých programátorských ručiček :-)
Tvorba nových stránek úspěšně pokračuje.

3. 9. 2014

Spuštění stránek se znovu pozdrží z důvodu výskytu závažných potíží při migraci obsahu z původního systému na nový.

1. 10. 2014

Stavba nového webu se z důvodu zaneprázdněnosti dobrovolníků dočasně zastavuje. Nyní čekáme, až se naši spolupracovníci budou moct úkolu opět věnovat. Děkujeme za množství energie a času, který práci věnovali zcela zdarma.

1. 5. 2017

Ačkoliv jsou naše nové stránky (www.me-cfs.eu) stále ve výstavbě, rozhodli jsme se nové články přidávat do nového systému, aby nám později odpadly problémy s jejich převodem mezi dosluhujícím PHPRS a novým Wordpressem. Děkujeme vám za pochopení případných nedokonalostí, které se mohou na novém webu www.me-cfs.eu vyskytovat.

Stará verze našich stránek na www.me-cfs.cz bude nadále dostupná v nezměněné podobě, pouze nebude aktualizován obsah. Vývoj nového webu na Wordpressu probíhá odděleně na zkušebním webu (na jiné doméně i hostingu), proto i nový obsah na doméně www.me-cfs.eu bude neustále k dispozici.

Přechod na finální verzi našich nových stránek se předpokládá koncem léta 2017. Tato finální verze bude obsahovat kompletní obsah jak ze starých stránek na www.me-cfs.cz (včetně všech komentářů, které jsou nyní kvůli zastaralosti systému nedostupné), tak z nových www.me-cfs.eu. Až bude finální verze důkladně odzkoušená, teprve potom budou naše staré stránky z roku 2004 zrušeny. Finální web bude pokračovat na doméně www.me-cfs.cz.

---------------------------------------------------------

A ještě pro úplnost poznamenáváme, že stavba stránek není jedinou aktivitou, kterou se naše týmy spolupracovníků zabývají. Souběžně se realizuje mnoho dalších činností často s vyšší prioritou (než mít moderní stránky), jejichž souhrny naleznete zde. Zároveň se věnujeme i další stěžejní náplni, jíž je překládání a publikování aktuálních zpráv o ME/CFS z celého světa, jak je patrné přímo z článků na našem webu a facebookové stránce.